Pòden compartir diferentes organizacions eth Sistèma intèrne d'informacion e eth sòn responsable?

(Articles 8, 11, 12 e 14)

Per çò qu'ei deth sector privat, era Lei solament prevedec qu'es persones juridiques que agen entre 50 e 249 trabalhadors, e que atau ac decidisquen, poguen compartir entre eth Sistèma intèrne d’informacion e es recorsi destinadi ara gestion e tramitacion des comunicacions, tant se gerissen eres com se s’a externalitzat aguesta gestion (licau tier en compde l’art. 6.1, mès), e tanben prevedec lescau respectar es gatges previsti ara Lei. Per contra, conformi a l’article 8 dera Lei, non se pòt compartir eth responsable deth sistèma, de sòrta que n'i aurie d’auer un entà cada entitat.

Per çò qu'ei deth sector public, d’acòrd damb er article 14 e maugrat era contradiccion aparenta entre eth prumèr e eth tresau apartat, determinades entitats pòden compartir eth Sistèma intèrne d’informacion e es recorsi destinadi a investigacions e tramitacions. En tot cas, i a d’auer un responsable deth sistèma entà cada entitat e licau demorar clar entàs persones usatgères a quin entitat informen. Açò s'apoiridie assegurar s'era plataforma corresponenta includís ua “entrada” entà cada entitat com serie, per exemple, eth cas d’un determinat municipi, maugrat qu'eth sistèma lo compartisquen un seguit de municipis. Era Lei non semble perméter que, trèt des ajuntaments (entre s'o damb aute Administracions publiques) e de determinades entitats restacades o depenentes, compartisquen eth Sistèma intèrne entitats coma es collègis professionaus (corporacions de Dret public).

I a de aute previsions en relacion damb es grops de societats a l’article 11 dera Lei.